Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Знаете ли дека Batman вози KIA Optima?
 
Spodeli
31 October 2012, 10:33


Знаете ли дека Batman вози KIA Optima? KIA Optima Знаете ли дека Batman вози KIA Optima?
KIA претстави вкупно пет автомобили на SEMA, прилагодени за супер-хероите од Justice League...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како што рековме, Batman вози црна KIA Optima, Flash вози KIA Forte Koup, Green Lantern – KIA Soul, Cyborg се одлучил за KIA Forte со пет врати, a Aquaman (тој може да зборува со риби) – KIA Rio со пет врати.Justice League е спонзорирана од KIA!? Не. Корејците имаат намера да ја “вжештат” публиката – љубители  на стриповите, затоа што возилата кои можете да ги видите подобро во галеријата во продолжение, ќе бидат продадени на аукција, а средствата донирани во добротворни цели, на крајот од годинешното SEMA автомобилско шоу во Лас Вегас.Мислевте дека нивните акциони возила се кул? Погледнете ги овие!
 


KIA Optima
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил