Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Електричен Fiat 500 ќе биде претставен во Los Angeles
 
Spodeli
26 October 2012, 13:25


Електричен Fiat 500 ќе биде претставен во Los Angeles Fiat 500 Електричен Fiat 500 ќе биде претставен во Los Angeles
А ќе ја носи ознаката 500Е...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

По сè изгледа, комплетно електричното “Фиќо” ќе ја има својата официјална премиера на саемот во Los Angeles, идниот месец. Шефот на Fiat, не се огласил досега по ова прашање.По оваа најава, речиси и да не добивме други информации од Италијанците, во поглед на перформансите, цената, или датум на лансирање во продажба на новиот Fiat 500E. Како и да е, затоа тука се шпекулациите, колку да не бидеме без ништо – најверојатно, 500Е ќе биде произведен во ограничен број примероци, а електро-моторот ќе продуцира околу 100 КС.
 


Fiat 500
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил