Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > KIA го најави Procee’d GT за саемот во Женева
 
Spodeli
26 October 2012, 13:02


KIA го најави Procee’d GT за саемот во Женева KIA Pro Cee'd KIA го најави Procee’d GT за саемот во Женева
Исто така, најавени се и повеќе бензински мотори со турбо, како и нови дизел мотори, како за KIA, така и за Hyundai...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Покрај најавата за нови мотори, Корејците најавуваат и нови менувачи.Минатата година, се шпекулираше дека KIA работи на 10-степен менувач за нивните луксузни лимузини, кои ќе бидат понудени во 2014-та година. За mainstream моделите, понудени се 6-степени мануелни и автоматски менувачи.

Исто така, стои и најавата за претставување на спортската изведба на KIA Procee’d, со назив GT, како и најавата дека помоќната верзија на Procee’d ќе биде придвижувана од 1.6-литарски мотор со турбо-полнач.
 


KIA Pro Cee'd
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил