Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Stop&Go понуда – VARTA акумулатори
 
Spodeli
24 October 2012, 19:49


Stop&Go понуда – VARTA акумулатори  Stop&Go понуда – VARTA акумулатори
Покрај понудата на пневматици за патнички и товарни возила, како и алуминиумски фелни, Stop&Go во палетата на производи има акумулатори од програмата на VARTA...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Stop&Go e овластен увозник на повеќе светски познати и квалитетни брендови. Производите на VARTA се дел од таа богата понуда на производи. 

Stop&Go  нуди квалитетна услуга со достапни цени (како директни увозници, заедно со стекнатото искуството од долгогодишното работење надвор од земјата, Stop&Go прокламира дека формулата за успех е одличен однос помеѓу цена/квалитет).

Ова се производите на VARTA, сега достапни и Вам, благодарение на Stop&Go.

Зошто сите фабрики кои произведуват коли, ставаат ВАРТА акумулатори во нивните коли? Затоа што ВАРТА ја носат заедно положбата на уметничката технологија, годините искуство и необичната промена која ја гарантира перфектната енергија обезбедена за секоја единствена кола.

И додека некој акумулатор е специфично дизајниран за различен пазарен сегмент, сите акумулатори од новата динамична серија особено за ВАРТА беа пробно тестирани со сребрена легура. ВАРТА УЛТРА динамичните со АГМ технологијата се направени за екстремно силни потреби.

Па кога нашиот клиент ќе дојде кај нас за замена, бидете сигурни да ја прекомандовате оригиналната сила. Тоа е единственот начин да го зачувате возачкото уживање што светските водечки производители за коли и ВАРТА, го обеќаат како возење од првиот ден.

ВАРТА УЛТРА ДИНАМИЧНИ

Долгиот сервисен живот на АГМ технологијата

перформансите зазедоа неколку димензии со ултра динамичните акумулатори
максимална (представа) за потреба од екстремна енергија
висока енергија во секој поглед
оригинално квалитетна опрема од старт

ВАРТА СРЕБРЕНО ДИНАМИЧНИ

Максимални перформанси за максимални резултати: 10-те акумулатори во ВАРТА СРЕБРЕНИОТ динамичен ранг отворија нови стандарди на пазарот.
Со нивните супериорно стартно ладни перформанси (520-920 А) дури и во најмоќната кондиција и нивниот резервен капацитет (52-110 Ах), овие моќни акумулатори се едноставно најдобри.

Совршено за коли со многу електрични опреми.
Најдобрите достапни акумулатори.

ВАРТА ПЛАВИ ДИНАМИЧНИ

Плавите динамични веќе се нај-поверливиот бренд и со последните појачувања сега се дури и подобри. Специјално дизајнирани, новиот ПЛАВ динамичен акумулатор е направен со највисоките потреби за новите возни средства. Овие коли ќе се хранат со денешните стандардни електрични потрошувачи како што се клима уреди, електрични седишта и повеќе моќни музички системи.

За новите и скоро новите коли со стандардна брзина на електрично подесени опреми.
Нови и докажани: супериорно стартување, докажана сигурност со сите дизајнирани појачувања.

ВАРТА ЦРН ДИНАМИЧЕН

Црниот динамик докажува дека квалитетот не ја кошта земјата. Тоа прави само работите да забележат пад на вредноста на старите коли кои типично имаат побавни електрични потреби и така користат малку енергија. Како што ВАРТА е бренд на изборот за фабриките, нека и вашите коли се лулаат на а вие да уживате во вашиот избор.

Прикладноста за помалку електрични потреби за старите возни средства.
Понудените премии ВАРТА квалитет на прикладна цена.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил