Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил
 
Spodeli
24 October 2012, 18:42


Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил Lamborghini Gallardo Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил
Како и на сите саеми – секакви автомобили, од секоја класа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Блесокот на сјајната боја под рефлекторите на еден автомобилски саем е повторно актуелен – овој пат во Јужна Америка, Бразил.

На саемот во Сао Пауло беа претставени повеќе новитети – на штандот на Audi, тука беа новиот S8, Lamborghini Gallardo, па дури и Ducati беше дел од оваа презентација.Ford ја претстави новатa Fiesta ST, додека Honda настапи со наследникот на брилијантниот NSX, како и малиот Fit. Nissan и Renault се сконцентрирани на сегментот на мали SUV автомобили – со нивните Extrem и Captur.VW ни ги претстави новиот Up! GT, Taigun, Buggy и несекојдневниот, помалку ретро SP1 Coupe Concept.

Погледнете!
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил