Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > VW објави најнизок профит, по 2009-та година
 
Spodeli
22 October 2012, 12:43


VW објави најнизок профит, по 2009-та година  VW објави најнизок профит, по 2009-та година
По сè изгледа, фокусот на Кина и САД не беше доволен да се покријат загубите, остварени во Европа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Датумот е 24-ти октомври, кога VW ќе ги објави резултатите од финансиското работење во 2012-та година. Истиот се очекува да покаже профит на компанијата од 2.3 милијарди евра, што е за 21% помал профит за разлика од 2011-та година, а истовремено и најнизок остварен профит на VW од 2009-та година.

Иако, навидум нема криза за Германците, тие тек почнуваат да ги чувствуваат последиците од глобалната криза. Исто како и останатите производители, и VW ќе мора да смислува стратегија за опстанок и преживување.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил