Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Ferrari навива за влез на Porsche во F1!?
 
Spodeli
20 October 2012, 09:59


Ferrari навива за влез на Porsche во F1!?  Ferrari навива за влез на Porsche во F1!?
Помалку чудно, но... Ferrari се радува на зголемување на конкуренцијата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Luca di Montezemolo изјави дека ќе биде многу среќен и дека со нетрпение го очекува евентуалното враќање на Porsche во F1, иако Германците ги демантираа овие гласини, во светло на влезот на брендот во Le Mans натпреварите.

Оваа изјава, наводно, доаѓа како резултат на големиот респект кој го има Montezemolo спрема Porsche, возила кои ги смета како најголеми ривали на поголем дел од автомобилите на Италијанскиот бренд.

“Конкуренцијата е секогаш добредојдена, особено кога сте сигурни дека ќе победите” – изјави во шеговита конотација, шефот на Италијанскиот тим.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил