Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Ferrari и Massa потпишаа нов договор, до 2013-та
 
Spodeli
18 October 2012, 13:39


Ferrari и Massa потпишаа нов договор, до 2013-та  Ferrari и Massa потпишаа нов договор, до 2013-та
Конечно се заврши сагата на Massa, барем за уште една година. Конечно, и Alonso ќе може да здивне...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Постојат две логични причини за еден ваков развој на настаните – првата, добрите претстави на Бразилецот на натпреварите, но и фактот што Ferrari не успеа да обезбеди возач од “првата лига”, за наредната сезона. Тука алудираме на Lewis Hamilton или Sebastian Vettel.

Felipe Massa изјави дека е пресреќен што ќе продолжи да вози за Ferrari, а посебно е благодарен на Lucа di Montezemolо и Stefano Domnenicali, кои имале доверба во него, дури и кога не му одеше најдобро.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил