Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > И Porsche пред големо враќање во F1!?
 
Spodeli
17 October 2012, 11:14


И Porsche пред големо враќање во F1!?  И Porsche пред големо враќање во F1!?
Германците веќе се вратија во Le Mans натпреварувањето, но, по сè изгледа дека тоа е само загревање за она вистинското...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

По најавата дека Honda ќе се врати во F1, деновиве се појавија информации дека и челниците на Porsche размислуваат за учество во F1 шампионатот. Веќе пријавено е учеството во натпреварувањето Le Mans.Овие шпекулации се дополнително подгреани, поради фактот што Porsche е во моментов зафатен со потпишување на договор со луѓе кои имаат големо искуство во F1, имиња како Fritz Enzinger, Alex Hitzinger, Mike Krack и некогашниот инженер на Sauber, Urs Kuratle.

Врв на сето ова е новото прилагодување на Weissach производниот погон на Германците, по што сега е врвно опремен и веќе се тестираат голем број на возачи, користејќи го симулаторот на McLaren.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил