Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Новиот Ford Focus RS ќе има 2.3L EcoBoost и 350 КС
 
Spodeli
17 October 2012, 10:59


Новиот Ford Focus RS ќе има 2.3L EcoBoost и 350 КС Ford Focus RS - 2013 * Новиот Ford Focus RS ќе има 2.3L EcoBoost и 350 КС
Ford дава една нова димензија на поимот “Hot Hatchback”...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Од Ford најавија дека новата генерација на нивниот Focus ќе има 350 КС, како резултат на 2.3-литарскиот EcoBoost мотор под неговата хауба. Исто така, најавија дека новиот Focus RS ќе има интелигентен преден диференцијал со ограничено прозлигување, произведен од страна на компанијата GKN – истата инженерска компанија која е задолжена за активните диференцијали на BMW M моделите.

Покрај најавата за 2.3-литарскиот мотор со 350 КС, постои можност во новиот Ford Focus RS да биде вградена унапредена, помоќна верзија на 2.0-литарскиот EcoBoost, која е веќе позната од Focus ST моделот.

Новиот Focus RS, најверојатно, ќе биде достапен само како верзија со пет врати.
 


Ford Focus RS - 2013 *
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил