Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Honda се враќа во F1, постепено!?
 
Spodeli
15 October 2012, 16:48


Honda се враќа во F1, постепено!?  Honda се враќа во F1, постепено!?
Јапонците го напуштија F1 циркусот пред четири години. Од тогаш, од Honda не покажале никаков интерес за враќање...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Но, интересот за враќање во F1 се променил, најверојатно. Според директорот на Honda за истражување и развој, Yoshiharu Yamamoto, кој е голем вљубеник во F1 натпреварите, не постојат вистински ограничувања за Јапонскиот производител да се врати во натпреварувањето.Постојат некои можности за “постепено” враќање во на Honda во F1. Како изгледа тоа, и дали е воопшто можно, останува да видиме. 
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил