Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Новиот KIA Carens – најубав моноволумен во моментов
 
Spodeli
13 October 2012, 18:24


Новиот KIA Carens – најубав моноволумен во моментов KIA Carens - 2013 Новиот KIA Carens – најубав моноволумен во моментов
А претставен е... Погодувате – на саемот во Париз...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Моновилумените, или поточно компактните моноволумен автомобили зафаќаат голем дел од пазарот во Европа, па и во светот. За таа цел, KIA го претстави новиот Carens. Ова ќе биде, се чини, полн погодок на Корејците, во овој сегмент на возила.Од KIA изјавија дека Carens е поставен на комплетно нова платформа, со што значително е зголемено меѓуоскиното растојание, со цел да се обезбеди повеќе простор и удобност за оние најбитните, кога се работи за овој тип на возила – патниците. Не дека во другите возила не се важни, но кај Carens и останатите, намената на самото возило е од тој карактер.Што се однесува до моторизацијата, Корејците не обелоденија никакви детали. Но, бидејќи примарен пазар ќе биде Европа, се очекува палета за избор од бензински и дизел мотори, спарени како со мануелен, така и со автоматски пренос.Погледнете го претставувањето на најновата KIA, на нивниот штанд во Париз.


KIA Carens - 2013
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил