Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Onyx е црешата на шлагот наречен Peugeot во Париз
 
Spodeli
13 October 2012, 18:04


Onyx е црешата на шлагот наречен Peugeot во Париз Peugeot Onyx Concept Onyx е црешата на шлагот наречен Peugeot во Париз
Врвната презентација на Французите годинава, е дополнително “зацементирана” со хибридниот супер-автомобил, Onyx...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Запрепастувачки атрактивниот изглед на Peugeot Onyx е дополнително нагласен со деловите од полиран, чист бакар на двете страни од возилото. Идејата е, тие делови, со тек на време, од причина што не се заштитени од временските влијанија, да оксидираат и да го менуваат својот изглед. Колку оригинално е тоа?Со тежина од 1.100 килограми, целата каросерија е изработена од карбон. Придвижуван од агресивен хибриден погон – 3.7-литарски V8, кој продуцира 600 КС, надополнет со електро-мотор со 80 КС. Целата таа моќ се пренесува до сите четири тркала преку 6-степен секвенционален менувач.Ентериерот е приказна сама за себе. Се на сè, прекрасен, привлечен автомобил – од почеток до крај.Погледнете, директно од саемот во Париз!

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил