Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Citroën C3 Picasso – градско возило, со изразен кубистички шарм
 
Spodeli
13 October 2012, 17:29


Citroën C3 Picasso – градско возило, со изразен кубистички шарм Citroën C3 Picasso Citroën C3 Picasso – градско возило, со изразен кубистички шарм
Автомобилот на Французите е оптимален за семејно возило...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со продадени 320.000 примероци од неговото лансирање во 2007-ма година, на овогодинешниот саем во Париз беше лансиран новиот Citroën C3 Picasso.

Иако спецификациите за новиот C3 Picasso се сиромашни, визуелно, новиот автомобил на Французите “вришти” – Citroën, со сите свои карактеристични линии, во полн сјај.Подобрувањата, на прв поглед се суптилни, со цел да се доближи новиот C3 Picasso до остатокот од понудата на Францускиот производител.

Слободно поставеното лого на Citroën, e сега водено од нови отвори за воздух напред, што се протегаат од едниот фар до другиот. LED технологијата најде примена и овде, под светлата за магла.

Новиот Citroën C3 Picasso ќе може да се најде во салоните во јануари, 2013-та година.
 


Citroën C3 Picasso
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил
 
 
Moже да ве интересира и...
 
Ford B-MAX Се гаси Ford B-Max
Инфо
Се гаси Ford B-Max
Fiat 500L Рестилизиран FIAT 500L
Новитет
Рестилизиран FIAT 500L
Opel Meriva Се очекува наследник на Opel Meriva
Новитет
Се очекува наследник на Opel Meriva
Fiat 500L  Fiat 500L, веќе од 10.990 евра
Маркет / Бизнис
Fiat 500L, веќе од 10.990 евра