Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > VW Bulli концептот, сепак, нема да се произведува
 
Spodeli
12 October 2012, 13:04


VW Bulli концептот, сепак, нема да се произведува  VW Bulli концептот, сепак, нема да се произведува
Додека концептот XL1, кој троши 0.75 l/100 km, ќе се најде на пазарот, идната година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според изјавата на Ulrich Hackenberg, член на бордот на директори на VW, концептот со име VW Bulli, претставен првично во Женева, не е планиран да се произведува.Иако ова требаше да биде замената на оригиналниот VW Microbus, и покрај големата приврзаност на самите VW и на јавноста кон истиот, најверојатно, во крајна линија, нема да се случи. Мораме да признаеме дека се работи за атрактивно мало комби-возило.

Помалку изненадувачка од оваа вест, е  информацијата дека VW планира лансирање на XL1, автомобил кој троши 0.75 l/100 km. Овој револуционерен автомобил, според најавите, ќе биде достапен на пазарот во ограничен број примероци.Колкав е тој број, останува да видиме.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил