Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Range Rover со четвртo освежување за 41 година
 
Spodeli
12 October 2012, 12:30


Range Rover со четвртo освежување за 41 година Land Rover Range Rover Range Rover со четвртo освежување за 41 година
И сето тоа беше претставено на саемот во Париз...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот Land Rover Range Rover фрли сосема нов поглед на саемот во Париз. Како што рековме, ова е само четврт фејслифт на Range Rover, за 41 години. Но, како што вика онаа позната поговорка – “Победничкиот рецепт не се менува”.

Така, годинава на саемот во Париз, новиот Range Rover донесе поатрактивен надворешен изглед, со малку развлечени предна и задна светлосна група. За издвојување е огромниот капацитет на багажниот простор.Од опрема, тука е т.н. Terrain Response 2 системот, неверојатна бројка од 29 звучници, кои заедно прават 1.700 вати музички систем, 22-инчни алуминиумски фелни, 8-степен менувач, кои заедно со масивното намалување на тежината на возилото, ветуваат продолжување на традицијата на успех на легендарниот Range Rover.Со високата цена, потенцијалните купувачи, секако ќе добијат впечаток  на кралски статус, што секако ќе им биде потсетник дека парите им се добро потрошени.

Погледнете како изгледа, “во живо” од саемот во Париз.


Land Rover Range Rover
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил