Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC       MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > WRC > И јуниорите на WRC тимот на Citroën бележат успеси
 
Spodeli
12 October 2012, 12:07


И јуниорите на WRC тимот на Citroën бележат успеси Citroën DS3 Racing И јуниорите на WRC тимот на Citroën бележат успеси
Thierry Neuville и Nicolas Gilsoul освоија вкупно 4-то место на натпреварувањето, што е нивен најдобар резултат досега...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како дополнување на двојната круна на Citroën WRC – шампионската титула на Sébastian Loeb и титулата во конструктори за Citroën, подмладокот на Францускиот рели тим, освоија 4-то место во вкупниот пласман.За Thierry Neuville и Nicolas Gilsoul (Citroën Junior WRT), ова е нивен најдобар пласман досега, на сите натпреварувања. Првиот имаше перфектен старт, со победа на етапата во Strasbourg, со што стана првиот лидер на натпреварувањето.Со вкупно шест победи во шест различни етапи, Белгиецот се најде на 4-тата позиција во генералниот пласман.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од WRC 
 
 
 


Одберете нов автомобил