Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Освен атрактивен изглед, ништо ново – KIA Procee’d
 
Spodeli
12 October 2012, 10:36


Освен атрактивен изглед, ништо ново – KIA Procee’d KIA Pro Cee'd Освен атрактивен изглед, ништо ново – KIA Procee’d
Сè останува исто, како и кај пет-вратната верзија, претставена во Женева...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако се работи за исклучително атрактивен автомобил, кој е олицетворение на иднината на KIA, која, според нивните последни креации, е ништо друго, освен – светла и ветувачка.По претставувањето на новиот KIA Carens, кој важи за најубавиот компактен моноволумен, презентиран во моментов, главна ѕвезда на штандот на Корејците беше новата KIA Procee’d. Истата, како и “сестринскиот” модел – новиот Hyundai i30, нуди нов, атрактивен изглед, полн со стил и иновативни линии. За издвојување е исклучително високиот заден дел, што е доста необично. Не кажавме дека тоа е лоша работа, туку дека бара време за навикнување.

До душа, мора да признаеме дека кај i30 тоа е далеку поизразено, додека кај новиот Procee’d, малку подискретно. Да истакнеме, дека тоа е и единствениот новитет и разлика која KIA ја понуди, во однос на пет-вратната верзија Cee’d, претставена во Женева.Така, моторите остануваат исти како и кај Cee’- бензински и дизел варијанти, со моќност од 89 КС до 133 КС, спарени со 6-степен мануелен пренос, автоматски, па дури и менувачи со двојна спојка.

Погледнете ги фотографиите, директно од саемот во Париз, како и првото промотивно видео.


KIA Pro Cee'd
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил