Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Volvo со детално освежени S60, S80 и нов XC90 во 2013-та
 
Spodeli
10 October 2012, 11:12


Volvo со детално освежени S60, S80 и нов XC90 во 2013-та  Volvo со детално освежени S60, S80 и нов XC90 во 2013-та
Ова е изјава на шефот за маркетинг и продажба на Volvo, Doug Speck...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во 2013-та година, Volvo ќе ги претстави, не комплетно новите, туку “детално освежени” S60 и S80, како и комплетно новата генерација на XC90.

Ова е одличен потег на челниците на Шведскиот производител, затоа што иако овие модели се редизајнирани пред некое време, сепак се произведуваат од 2006-та година. XC90 се произведува, во ова руво од 2002-ра година.

Иако се сеуште атрактивни, Ѕ60 и Ѕ80 ќе бидат унапредени како естетски, така и технолошки, со цел да парираат на премиум конкуренцијата, претежно на онаа Германската.Што се однесува до големиот SUV – XC90, кој во моментов е најстариот модел во понудата, истиот ќе биде базиран на комплетно нова модуларна платформа (Scalable Platform Architecture), која најмногу од сè, треба да донесе значително намалување на масата, што е од огромно значење, за повеќе фактори.

Исто така, со оглед на староста на XC90, со сигурност можеме да очекуваме и многу други подобрувања, на технолошки план.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил