Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Schumacher се повлекува од F1 на крајот од сезоната
 
Spodeli
05 October 2012, 11:30


Schumacher се повлекува од F1 на крајот од сезоната  Schumacher се повлекува од F1 на крајот од сезоната
“Црвениот Барон” ја објави оваа информација на прес-конференција, вчера, на патеката Сузука во Јапонија...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Седум-кратниот светски шампион во F1, Германецот Michael Schumacher, изјави дека иако сеуште е во состојба да се натпреварува со најдобрите, на крајот од сезоната ќе се повлече од F1 циркусот.

Тој исто така додаде дека токму тој факт – дека сеуште е во топ-форма, го прави горд и дека токму тоа е причината да не жали што се врати во F1 светот пред три години.

Рече дека е задоволен од постигнатите резултати по враќањето, дека неговата форма константно одела во нагорна линија, но и дека последните неколку недели постојано се прашувал себеси дали има доволно мотивација сеуште да се натпреварува. На крајот, додаде дека не било во негов стил, да работи било што, а да не е 100% мотивиран за тоа.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил