Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Schumacher за неколку месеци ќе одлучи “што понатаму”
 
Spodeli
02 October 2012, 11:00


Schumacher за неколку месеци ќе одлучи “што понатаму”  Schumacher за неколку месеци ќе одлучи “што понатаму”
Барем така тврди шефот на тимот Mercedes, Ross Brawn...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Откако вчера се појави информацијата дека седумкратниот светски шампион ја изгуби битката со Lewis Hamilton за место во тимот на Mercedes AMG Petronas Formula One, денес Ross Brawn – шефот на тимот, излезе со изјава за можностите кои ги има Германецот, во поглед на својата иднина.

Имено, место во Mercedes AMG Petronas Formula One му е загарантирано, сè разбира, не како пилот, туку некое од раководните места за развој, поточно сјајно би се вклопил во позиција каде што може да придонесе за развој на возила со високи перформанси.

Другата опција е, премин во тимот на Sauber.

Што ќе се случи, останува да видиме. Кога е Michael Schumacher во прашање, ништо не е сигурно.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил