Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Заедно со Clio RS200, Renault го претстави и Clio Grandtour
 
Spodeli
29 September 2012, 13:22


Заедно со Clio RS200, Renault го претстави и Clio Grandtour Renault Clio Grandtour Заедно со Clio RS200, Renault го претстави и Clio Grandtour
Практичен, елегантен, претставен во Париз, а го очекуваме во продажба напролет 2013-та...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

При претставување на караван верзија од било кој автомобил, прво и основно што е важно се неговите димензии. Имено, Renault Clio караван го задржува истото меѓоускино растојание како и хечбек варијантата, при што задниот дел е проширен (од 201mm, на 823mm).Вкупната должина на возилото изнесува 4.262mm, додека капацитетот на багажниот простор изнесува 430 литри, што е за цели 120 литри повеќе од хечбекот.Тоа кажано – моторите, остануваат истите оние што ќе се вградуваат во хечбек верзијата (0.9-литарски мотор со три цилиндри, кој продуцира 89 КС и 1.2-литарски агрегат со турбо-полнач и 118 КС).
 


Renault Clio Grandtour
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил