Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Покрај Sandero, Dacia ни го претстави и Sandero Stepway
 
Spodeli
28 September 2012, 15:38


Покрај Sandero, Dacia ни го претстави и Sandero Stepway Dacia Sandero Покрај Sandero, Dacia ни го претстави и Sandero Stepway
Достапен во три нивоа на опрема, Dacia веќе во Париз ќе почне да прима нарачки...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Тоа важи за стандардното Sandero – Sandero Stepway ќе биде достапен во две нивоа на опрема.Новите Dacia Sandero и Sandero Stepway, како и досега, ќе бидат достапни со гаранција од 3 години или 100.000 километри, заедно со непроменета цена. Во опрема, се вбројуваат серво управувачот и деливата задна клупа во однос 60-40.

Наредното ниво на опрема ќе содржи централно заклучување со далечинско, електрика на прозори напред и радио. Laureate нивото на опрема вклучува сè од горенаведеното, плус клима уред и патен компјутер.Моторизацијата – ќе бидат достапни два бензински, два дизел и еден TNG агрегати.
 


Dacia Sandero
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил