Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Renault Clio RS200 ќе менува брзини за 150 милисекунди
 
Spodeli
28 September 2012, 15:21


Renault Clio RS200 ќе менува брзини за 150 милисекунди Renault Clio RS200 - 2013 Renault Clio RS200 ќе менува брзини за 150 милисекунди
200-те КС се резултат на 1.6-литарски мотор со турбо...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако моќноста не е променета во однос на претходникот, благодарение не турбо-полначот, максималната моќност е достапна на 6.000 вртежи во минута, а зголемен е и максималниот вртежен момент – на 234 Nm.Најновото Clio RS нема да биде достапно со мануелен менувач, туку само со 6-степен EDC менувач со двојна спојка. Брзините ќе се менуваат со педали поставени зад воланот, а доколку е вклучен “Race” модот, истите се менуваат за само 150 милисекунди.Можностите на автомобилот не се објавени, а се шпекулира забрзување од 0-100 km/h за околу 6.5 секунди. Стандардно, Renault Clio RS200 е достапен со 17-инчни фелни, а опција се 18-инчни.Дополнителната Cup шасија, е поцврста од стандардната, за 15%, а го спушта автомобилот пониско за 15mm.
 


Renault Clio RS200 - 2013
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил