Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз
 
Spodeli
28 September 2012, 14:18


Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз McLaren P1 Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз
Многу новитети, кои ќе ги одбележат наредните неколку години....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Беа претставени повеќе од 40 нови модели. Ние Ви ги претставуваме на вас.

Одиме со ред.

1.    Mercedes-Benz CLS Shooting Brake – ни носи секси, а истовремено и функционален семеен автомобил

2.    Dacia Sandero – 2013 – бестселерот на Dacia се враќа, на голема врата

3.    Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive – нуди забава исто како и супер-автомобил, со 0 емисија на СО2, за само 500.000 евра

4.    Ford Mondeo – 2013 – изгледа фантастично

5.    Mitsubishi ASX – на Француски, во превод – Outlander Sport

6.    Seat Leon - 2013 – помалиот брат на VW Golf, во сосема ново издание

7.    BMW M135i xDrive – забава за “сите тркала”, со напредне 4WD систем

8.    Hyundai i30 со три врати – Elantra, во мало пакување

9.    Škoda Rapid – Чешки шмек на Германскиот рецепт

10.    Toyota Auris Hybrid – поостар и поагресивен, на изглед

11.    Fiat Panda 4x4 – “оди насекаде”, во мало пакување

12.   Subaru BRZ XT Line – ја покажува својата тјунирана страна

13.   Volvo V40 Cross Country – подготвен да ги направи соседите љубоморни

14.    Hyundai ix35 - 2013 – првиот автомобил на горивни ќелии

15.    VW Golf BlueMotion Concept – троши нешто над 3l/100km

16.    Maserati GranCabrio MC – сè е исто, но сеуште пеколно кул

17.    Porsche Cayenne S Diesel – најмоќнот SUV, барем во Париз

18.    SsangYong e-XIV – подготвен да оди до крај

19.    Nissan TeRRa Concept – 0 емисии на штетни гасови, а Off-road автомобил

20.    Honda CR-Z – малку “позелена” нијанса на виолетова боја

21.    MINI Paceman – одличен одговор на прашање што никој сеуште го нема поставено

22.    BMW Concept Active Tourer – се “задева” со традицијата. Има погон на предните тркала

23.    MINI JCW GP – означува враќање на нешто феноменално

24.    McLaren P1 – долго очекуван. Дали ова е новиот “Конкорд” момент кај супер-автомобилите?

25.    Smart Forstars Concept – подвижно кино на тркала

26.    Ford Transit Connect – дава нова форма на функцијата

27.    VW Golf GTI – 2013 – подготвен да го носи Hot-Hatchback факелот

28.    Porsche Sport Turusimo Concept – Panamera во електрично издание

29.    Toyota GT-86 TRD – со додатен перформанс пакет

30.    Audi RS5 Cabriolet – покрај во Европа, ќе се продава и во САД

31.    Opel ADAM – мал автомобил за голем пресврт

32.    Lexus LF-CC Concept – погледнете ја иднината, од Јапонска гледна точка

33.    Audi Crosslane Coupe Concept – полн со нова и интересна технологија

34.    Lamborghini Gallardo – со нова насмевка и редизајнирана задница, во поход по нови продажни рекорди

35.    VW Golf VII – гордо ги покажува изгубените килограми

36.    Mazda 6 – семејниот автомобил нуди ефикасност и сексапил, во едно

37.    Ford Fiesta – 2013 – редизајнирана, EcoBoost-ирана

38.    Rolls-Royce Art Deco – го прославува своето наследство во Париз

39.    Suzuki S-Cross Concept – иднината на Suzuki започнува

40.    Bentley Continental GT3 – луксузен тркач

41.    Jaguar F-Type – мал спортист, но само по димензии. Новиот дизајнерски правец на Британците е егзотичен од сите аспекти


 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил