Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Suzuki S-Cross - почеток на иднината на Suzuki
 
Spodeli
28 September 2012, 12:17


Suzuki S-Cross - почеток на иднината на Suzuki Suzuki S-Cross Crossover Concept Suzuki S-Cross - почеток на иднината на Suzuki
Се работи за комплетно нов модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Долго најавуваниот концепт на Suzuki, конечно е претставен на саемот во Париз. Може да се каже дека изгледа одлично.Покрај претставувањето на изгледот, Јапонците беа малку штедливи со дополнителни информации и технички податоци. Имено, се знаат димензиите – 4.310mm/1.829mm/1.600mm и меѓуоскино растојание од 2.591mm. Врз основа на ова, очекуваме и зголемување на капацитетот на багажниот простор, а со тоа позиционирање на Suzuki S-Cross на врвот од сегментот.Што се однесува до погонот, стандардно тој ќе биде на предните тркала, со опција за погон на сите четири. Најавите за моторизацијата не се многу детални, па така очекуваме мотори со четири цилиндри и избор помеѓу мануелен или автоматски пренос. Suzuki, како и секогаш, покрај огромното внимание на детали, несомнено дека и со новиот S-Cross ќе посвети многу внимание на економичноста.Suzuki S-Cross е само најава на новата политика на Јапонците, а тоа е задржување на тенденција на производство на нов модел – секоја година, во наредните 4-5 години, со што значително ќе се збогати понудата на Suzuki.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил