Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > VW е заинтересиран за купување на Alfa Romeo?
 
Spodeli
26 September 2012, 11:18


VW е заинтересиран за купување на Alfa Romeo?  VW е заинтересиран за купување на Alfa Romeo?
Иако се појавија информации дека Германците завршиле со купување, сега е пласирана оваа информација...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Портпаролот на VW, Erik Felber изјави дека VW ја смета Alfa Romeo како интересна марка, па од тука и информациите за интересот на Германците за брендот кој е сопственост на Fiat, во моментов.

Но, доколку не излезе ништо од шпекулацииве, Felber изјави и дека нема многу да жалат за тоа, затоа што и онака имале многу работа со постојните 12 марки кои се дел од VW групацијата.

VW веќе има искуство со Италијански брендови – Lamborghini и Ducati.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил