Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Lancia среде гламурот на модната недела во Милано
 
Spodeli
26 September 2012, 11:05


Lancia среде гламурот на модната недела во Милано Lancia Ypsilon Lancia среде гламурот на модната недела во Милано
Lancia и модниот дизајнер Fabrizio Talia се здружија за кампањата со име “Once Upon My Time”...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На Chiostro dei Pesci, во Милано, синоќа беше претставена една од најневообичаените комбинации досега – автомобилски бренд и мода.

Имено, Lancia и модниот дизајнер Fabrizio Talia соработуваат со цел промоција на LanciaTrendVisions.com by Angelini Design, каде во моментов се одвива “Up&More” Online натпреварување.Наградата за победникот е моден додаток изработен од страна на дизајнерот Diego Erre.

Инаку, LanciaTrendVisions.com e еден од главните полиња за истражување на Lancia, во смисла на елеганција, креативност, иновација и ексклузивност.

Ѕвезда на настанот – претставник на автомобилите е Lancia Ypsilon P/E 2013, која е посветена токму на модната недела во Милано, а дизајнирана во соработка со Fabrizio Talia.
 


Lancia Ypsilon
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил