Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Jeep со три нови модели на саемот во Париз
 
Spodeli
25 September 2012, 19:51


Jeep со три нови модели на саемот во Париз Jeep Grand Cherokee Jeep со три нови модели на саемот во Париз
Grand Cherokee SRT White Edition, Wrangler Moab и Compas Overland ќе го надополнат Европското портфолио на Jeep...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Првиот модел, е и најатрактивен – Jeep Grand Cherokee SRT White Edition, кој е достапен во Bright White боја. Под хаубата, “дише” 6.4-литарски HEMI, кој продуцира 468 КС. Базиран на стандардниот Grand Cherokee SRT8, покрај моторот, изменети се и надворешните детали, на кои се додадени мат црни елементи.Вториот специјален модел на Jeep, кој ќе биде претставен на саемот во Париз е Wrangler Moab. Rock Lobster боја, фабрички тјунинг и екстремни Off-road способности се главните карактеристики на Wrangler Moab, инспириран од Американскиот регион Moab, Utah.

Најексклузивната изведба во Compass линијата на Jeep, е новиот Compass Overland, кој покрај стандардната опрема, нуди и многу нови премиум елементи, комбинирани со нов, богат Infotainment систем.Погледнете ги на дело најновите креации на Jeep, во галеријата.
 


Jeep Grand Cherokee
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил