Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Nissan повлекува 51.000 единици Qashqai, Qashqai +2 и NV200
 
Spodeli
15 September 2012, 11:51


Nissan повлекува 51.000 единици Qashqai, Qashqai +2 и NV200 Nissan Qashqai - old Nissan повлекува 51.000 единици Qashqai, Qashqai +2 и NV200
Поради проблем со управувачот, кој попуштил...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поточно, се работи за моделите Qashqai, Qashqai +2 и NV200, кои се продаваат на пазарите во Европа, Азија, Јужна Америка, на Блискиот и Среден Исток, како и во Австралија.Оваа мерка на претпазливост, ја следеше веста на Финската национална телевизија, која најави повлекување на 880 возила Nissan, од горенаведените модели, во Финска. Покрај ова, во Финска, Nissan ќе мора да ги замени воланите на 600 возила.
 


Nissan Qashqai - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил