Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > 1.0-литарскиот EcoBoost е главниот адут на новата Fiesta
 
Spodeli
06 September 2012, 12:32


1.0-литарскиот EcoBoost е главниот адут на новата Fiesta Ford Fiesta 2014 1.0-литарскиот EcoBoost е главниот адут на новата Fiesta
Што би го позиционирал малиот Ford на врвот од класата, во поглед на економичноста...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новата Ford Fiesta, официјално претставена во Амстердам, нуди освежен изглед, многу нова технологија и многу, многу повеќе на возачите на мали градски автомобили, ширум светот.Главните промени се видливи на предната маска и хаубата, како и дневните LED светла. Исто така, значајна промена е и новиот 1.0-литарски EcoBoost мотор, кој се очекува, покрај перформанси, да понуди и високо ниво на економичност, со што новата Fiesta ќе се искачи на врвот во сегментот, според овој критериум. А тоа, знаеме дека е многу важно на компетитивниот Европски пазар.

На среќа, со новата Fiesta, пристигнува и нејзината спортска верзија – ST, која ќе биде погонувана од 1.6-литарски турбо бензинец, кој ќе продуцира импресивни 182 КС, поткрепени од ETV (Electronic Torque Vectoring) технологијата.Што се однесува до технолошката страна, новата Fiesta ќе го понуди добро познатиот SYNC Infotainment System, Active City Stop системот, како и MyKey системот.


Ford Fiesta 2014
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил