Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Ford одбележа 350 милиони произведени возила
 
Spodeli
03 September 2012, 11:50


Ford одбележа 350 милиони произведени возила Ford Focus Ford одбележа 350 милиони произведени возила
Јубилејниот примерок е Focus, кој воедно е и најпродаван автомобил во 2012-та година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во Ford имаат многу причини за славје – произведен е 350 милионитото возило, а тоа е нивниот бестселер – Focus, кој пак е најпродавано возило во првата половина од 2012-та година.Ford со занимливи податоци го означува овој јубилеј – 350 милиони возила произведени во нивната 109-годишна историја, значи производство на ново возило на секои 10 секунди. Доколку се наредат едно подруго, сите 350 милиони возила, ќе покријат растојание до Месечината и назад – два пати.
 


Ford Focus
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил