Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Volvo за 12 години со 50% побезбедни возила
 
Spodeli
29 August 2012, 23:04


Volvo за 12 години со 50% побезбедни возила  Volvo за 12 години со 50% побезбедни возила
Величествено достигнување на Шведскиот производител...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volvo се најбезбедните автомобили на денешницата. Тоа го потврдуваат и огромниот број на признанија и награди доделени на Volvo, освоени на најригорозните тестирања.

Споредбено со моделите на Volvo од 2000-та година, врз основа на статистички податоци кои инженерите на Volvo ги собираат до денес – во период од цели 12 години, бројот на повреди кои се случиле на патниците во нивните возила, е намален за масивни 50%.

Volvo се истакнува со голем број на безбедносни системи вградени во нивните автомобили, но најзначајни се оние за активна безбедност – системи кои ја следат состојбата на патиштата во реално време, а со тоа и предвидуваат потенцијална опасност, при што го предупредуваат возачот за евентуална несреќа.

Воздушни перничиња за пешаци? Другите производители се години зад Volvo, на полето на безбедноста.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил