Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Словенечкиот Tushek Renovatio T500 ќе дебитира во Париз
 
Spodeli
17 August 2012, 14:50


Словенечкиот Tushek Renovatio T500 ќе дебитира во Париз Tushek 2 Renovatio T500 Словенечкиот Tushek Renovatio T500 ќе дебитира во Париз
Да, добро прочитавте – се работи за Словенски супер-автомобил...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tushek Renovatio T500 е Словенечки супер-автомобил, кој го краси директно возачко искуство, лесна контрола и многу, многу современа технологија.Еве некои од карактеристичните бројки: ќе биде придвижуван од 4.2-литарски Audi V8 со 444 КС, од 0-100 km/h ќе забрзува за 3.7 секунди, а ќе вози сè со максимални 310 km/h.

Овој супер-автомобил е изграден исклучиво од компоненти, карактеристични само за тркачки возила.Погледнете како изгледа. Мора да се признае – импресивно.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил
 
 
Претходни вести од Tushek 2