Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Adam ќе биде центарот во светот на Opel во Париз
 
Spodeli
15 August 2012, 11:55


Adam ќе биде центарот во светот на Opel во Париз Opel Adam Adam ќе биде центарот во светот на Opel во Париз
Германците ќе ги објават цените и ќе примаат нарачки за Adam, веќе на саемот во Париз...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ова воедно ќе биде и официјалната светска премиера на малиот премиум автомобил на Opel.

Покрај објавата на цените на моделските изведби, како и примањето на нарачките за Adam, од Opel изјавуваат дека саемот во Париз ќе биде искористен и за промоција на online конфигураторот за Adam на официјалните веб-страници на Opel ширум светот.За оваа официјална презентација, Германците подготвија три нивоа на опрема. Иницијалната понуда на Opel Adam ќе вклучува три бензински мотори – 1.2-литарски со 69 КС, како и 1.4-литарски со 86 КС и 99 КС.

Повеќе за Opel Adam, можете да прочитате овде.


Opel Adam
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил