Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > MINI противпожарна единица ќе го гаси Лондон
 
Spodeli
10 August 2012, 11:11


MINI противпожарна единица ќе го гаси Лондон MINI One Countryman MINI противпожарна единица ќе го гаси Лондон
А истите се овозможени од спонзорството на BMW на Летните Олимписки Игри...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

MINI Countryman е автомобилот, кој е конвертиран во противпожарно возило, со цел поголема мобилност и брзина во несреќни ситуации. А и дополнителна реклама на BMW на Олимпијадата во Лондон.

5 возила MINI Countryman, вредни по околу 20.000 фунти, патролираат низ Лондон. Истите носат  опрема за гасење на пожар, итна медицинска помош и дефибрилатори. Не е потребно да се напомене дека ќе служат за гасење на “мали” пожари.
 


MINI One Countryman
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил