Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Lancia Delta веќе влезе во светот на модата
 
Spodeli
06 November 2009, 05:27


Lancia Delta веќе влезе во светот на модата Lancia Delta Lancia Delta веќе влезе во светот на модата
Lancia беше генерален спонзор на деновите на модата во Рим, кои се одржаа од 31 Јануари до 3 Февруари. Покрај манекенките, скапите облеки и накит, една од ѕвездите на шоуто беше и новата Lancia Delta....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во манифестацијата комбинирани се конвенционалното претставување на нови модели, како и претставување преку различни перформанси, но секогаш со облеката и накитот во центарот на вниманието. За разлика од некои претходни години, оваа, најмногу простор им беше отстапен на помладите и надежни дизајнери.

Главна цел на настанот е промовирање на техничките вештини и стилот на Италијанците, исто како што внимавањето на детали и високиот стил, ја одвојуваат Lancia од останатиот автомобилски свет.

   

       

 


Lancia Delta
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил