Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Новиот Nissan 370Z ќе биде помал, полесен и помоќен
 
Spodeli
07 August 2012, 11:19


Новиот Nissan 370Z ќе биде помал, полесен и помоќен Nissan 370Z - 2014 Новиот Nissan 370Z ќе биде помал, полесен и помоќен
Актуелниот 3.7-литарски V6 мотор ќе биде заменет со силен мотор со четири цилиндри...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новата генерација на Nissan 370Z треба да биде презентирана во 2014-та година, додека во продажба треба да се најде во 2015-та година.Други детали сеуште не се познати, освен downsizing-от и намалувањето на димензиите и масата на возилото.Благодарение на истите, од 0-100 km/h, новиот 370Z ќе забрзува за помалку од 6 секунди. Исто така, овие карактеристики несомнено добро ќе се одразат на економичноста, односно потрошувачката на гориво.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил