Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > “Протекоа” фотографиите од новата Toyota Auris
 
Spodeli
30 July 2012, 12:10


“Протекоа” фотографиите од новата Toyota Auris Toyota Auris “Протекоа” фотографиите од новата Toyota Auris
Јапонците ниту ги потврдуваат овие информации, ниту ги демантираат. По се изгледа, се работи за “она вистинското”...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Да, голема е веројатноста ова да биде новата Toyota Auris. Колку што може да се види на фотографиите, новиот модел значително ќе се разликува од актуелниот, со што ќе има многу на кои ќе им се допадне, но и многу на кои нема, зависно од вкусовите.Информациите говорат дека ќе се направи огромен чекор напред, во поглед на дизајнот и квалитетот на материјалите во внатрешноста.Во поглед на моторизацијата, единствено што е познато, сега за сега, понудата ќе ја сочинуваат бензинци со четири цилиндри, оние на Toyota, но и дизел моторите на BMW, како резултат на неодамнешната потпишана јапонско-германска соработка. Се работи за 1.6-литарските и 2.0-литарските дизел агрегати на Баварците.Повеќе информации и промоција преку официјални фотографии, очекуваме во текот на наредниот месец.
 


Toyota Auris
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил