Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Вака ќе изгледа новата KIA Cerato
 
Spodeli
30 July 2012, 11:54


Вака ќе изгледа новата KIA Cerato KIA Cerato - 2013 Вака ќе изгледа новата KIA Cerato
Овој нов модел е понизок, поширок и подолг од актуелниот KIA Cerato...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Покрај овие карактеристики, новата KIA Cerato има и подолго меѓуоскино растојание, со што овозможува повеќе простор во внатрешноста.Според фотографиите, се работи за убав автомобил. А не е само изгледот – новата KIA Cerato има комплетно нова платформа и комплетно нов екстериер, кој го красат LED светлосни групи, напред и назад.

Од KIA изјавуваат дека ревидираната, нова понуда на мотори ќе обезбеди водечка позиција на пазарот, што се однесува до потрошувачката.Ќе видиме.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил