Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Актуелниот Nissan GT-R означува крај за GT-R!?
 
Spodeli
28 July 2012, 11:21


Актуелниот Nissan GT-R означува крај за GT-R!? Nissan GT-R Актуелниот Nissan GT-R означува крај за GT-R!?
Нов модел не е ни почнат со развој, а камоли со производство...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според информациите, нажалост, по сè изгледа – да. Имено, извршниот директор на Renault-Nissan, Carlos Ghosn треба допрва да одобри развој на нова генерација, што според некои извори, нема воопшто да се случи.Самиот Ghosn го одобрил производството на актуелниот GT-R, со уверување дека и со мал број на произведени примероци, компанијата ќе остварува профит. Е сега, се поставува прашањето, дали 6.000 продадени примероци досега, го задоволија неговиот вкус?

Поради тоа, цената на GT-R одеше во нагорна линија секоја година – од почетокот на продажбата, па до денес, разликата во цената е изразена во 20-тина илјади долари, што е премногу.Останува да видиме што ќе се случи. Како и да е, жалосно – доколку овие информации се покажат како точни.
 


Nissan GT-R
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил