Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Peugeot со сeриската верзија на 208 GTi во Париз
 
Spodeli
21 July 2012, 20:16


Peugeot со сeриската верзија на 208 GTi во Париз Peugeot 208 GTi Peugeot со сeриската верзија на 208 GTi во Париз
Концептот Peugeot 208 GTi беше претставен во март годинава во Женева...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

При крајот на септември 2012-та година, Peugeot ќе ја претстави верзијата наменета за производство на атрактивниот 208 GTi. Тогаш ќе се одржи и авто-саемот во Париз.Серискиот автомобил ќе биде многу сличен со концептот – речиси без промени. Продажбата би требало да започне на почетокот од  2013-та година.Иако веќе имаме доста пишувано, вреди да се напомене уште еднаш – со какви перформанси ќе може да се пофали малиот спортист на Французите. 1.6-литарскиот мотор со четири цилиндри, ќе се нуди во две варијанти – со 154 КС и со 204 КС.Peugeot 208 GTi Racing со 204 КС ќе забрзува до 100-ка за помалку од 7 секунди.
 


Peugeot 208 GTi
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил