Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Vettel: “Сон на секој возач е да вози за Ferrari”
 
Spodeli
20 July 2012, 13:26


Vettel: “Сон на секој возач е да вози за Ferrari”  Vettel: “Сон на секој возач е да вози за Ferrari”
Иако изјави дека нема набрзо да премине кај Италијанците, не го крие задоволството од нивниот интерес...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако веќе многу време се шпекулира за трансфер, дури и за потпишан пред-договор, никој, ниту Ferrari, ниту Red Bull, ниту Vettel не излегуваат со потврда на овие информации.

Сепак, иако тимовите негираат, актуелниот светски шампион е поласкан од интересот на Ferrari за него.

“Почестен сум што Stefano Domenicali и Luca di Montezemolo во мене гледаат иден возач на Ferrari. Доколку ги прашате сите 24 возачи во Ф1 дали некогаш посакале да возат во Ferrari, ќе добиете 100% потврдни одговори. Ист е и случајот со мене. Но, не сум потпишал никаков пред-договор, ниту сум контактирал со Ferrari. Пораснав овде, во Red Bull, и тоа е моето семејство. Сега сакам да се концентрирам на одбрана на титулата, а не на она што ќе се случува за неколку години” – изјави Vettel.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил