Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Citroën на саемот во Париз ќе го претстави DS3 Cabrio
 
Spodeli
17 July 2012, 12:21


Citroën на саемот во Париз ќе го претстави DS3 Cabrio Citroën DS3 Cabrio Citroën на саемот во Париз ќе го претстави DS3 Cabrio
Покрај ова, Французите ќе ги претстават и новиот C3 Picasso и фејс-лифтот на C3...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Од Citroën одлучија да го обноват C3 Picasso, кој прв пат го претставија во 2008-мата.

Иако сеуште не е познато како ќе изгледа новото Picasso, познато е дека ќе биде темелно ревидиран, со цел да се вклопи во новата дизајнерска филозофија на францускиот производител.Покрај промените во изгледот, C3 Picasso ќе добие и нови мотори. Од нив, за истакнување е 1.2-литарскиот мотор со три цилинрди, кој во моментов може да се најде и под хаубата на новиот Peugeot 208. Во C3 Picasso, истиот ќе продуцира 83 КС и 92 Nm максимален вртежен момент.По претставувањето, C3 Picasso се очекува да се најде во продажба о јануари 2013-та година.

Најатрактивниот автомобил кој ќе биде претставен на саемот во Париз на Citroën e DS3, верзијата без кров. Заедно со него, ќе биде претставен и освежениот C3.
 


Citroën DS3 Cabrio
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил