Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > 46-годишно Volvo P1800 поминало 4.8 милиони километри
 
Spodeli
12 July 2012, 11:46


46-годишно Volvo P1800 поминало 4.8 милиони километри  46-годишно Volvo P1800 поминало 4.8 милиони километри
Се разбира, овој олдтајмер е рекордер, запишан во Гинисовата книга на рекорди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Граѓанин на Њу Јорк, професор во пензија со име Irwin Gordon, со своето Volvo P1800 од 1966-та година, успеал, само со еден мотор, да помине неверојатни 4.8 милиони километри, што значи неколкукратно обиколување на земјината топка.Откако го купил автомобилот за некои 4.000 долари, во првите неколку дена, Gordon поминал цели 2.400 километри.

46-те години напорна работа не биле безболни – автомобилот денеска понекогаш знае малку потешко да запали, а за тоа време е и двапати ремонтиран.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил