Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Ecclestone ќе биде уапсен во Хокенхајм!?
 
Spodeli
02 July 2012, 10:45


Ecclestone ќе биде уапсен во Хокенхајм!?  Ecclestone ќе биде уапсен во Хокенхајм!?
Или нема, доколку се остварат најавите дека шефот на F1 воопшто нема да се појави во Германија...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако ги отфрли овие наводи, шпекулациите не престануваат. Иако му е сугерирано да не патува во Хокенхајм, Германија наредниот месец, тој изјави дека секако ќе отпатува таму и ќе биде присутен на трката.

Според информациите, Bernie Ecclestone (81) би можел да биде уапсен, поради давење мито на Gerhard Gribowsky, поранешен банкар – лице кое првично го обвини Ecclestone за мито.

Британецот демантираше дека се работи за мито, но не демантираше дека уплатил 10 милиони фунти на сметката на банкарот.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил