Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Братот на Renault Kangoo се вика Dacia Dokker
 
Spodeli
30 June 2012, 14:27


Братот на Renault Kangoo се вика Dacia Dokker Dacia Dokker Братот на Renault Kangoo се вика Dacia Dokker
Мултифункционалното возило ќе биде достапно во две варијанти – патничко (Dokker) и товарно (Dokker Van)...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Dacia Dokker е мултифункционално возило, со димензии 4.360mm/1.750mm/1.810mm, базирано на Renault Kangoo.

Во патничката верзија можат да се сместат пет патници, додека во онаа наменета за комерцијална употреба – двајца патници.Во зависност од потребите, Dokker може да понуди и до 3.300 литри капацитет на багажниот простор, додека за попрактичен пристап задната врата е двокрилна, надополнета со странична, на лизгање.

Внатрешноста, како во повеќето возила на романскиот производител, а истото се однесува и на моторизацијата.Dacia Dokker ќе биде придвижуван од 1.5-литарски dCi мотор, со 75 КС и 90 КС и максимален вртежен момент од 180 Nm и 200 Nm, како и 1.6-литарски MPI со сила од 82 КС и максимален вртежен момент од 134 Nm. Понудата ја затвора 1.2-литарскиот TCЕ со 115 КС и 190 Nm максимален вртежен момент.Dokker, во двете свои изведби, може да го очекуваме на пазарот набргу.


Dacia Dokker
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил