Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Дали конечно, Ecclestone ќе креира трка низ Лондон?
 
Spodeli
28 June 2012, 14:30


Дали конечно, Ecclestone ќе креира трка низ Лондон?  Дали конечно, Ecclestone ќе креира трка низ Лондон?
Оваа “инвестиција” ќе го чини шефот на Formula 1 42 милиони евра...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Самата патека, доколку се остварат плановите на Bernie Ecclestone, ќе поминува низ неколку од најпознатите точки низ Лондон – Бакингемската Палата, Трафалгар..

Самиот Ecclestone верува дека оваа трка би можела да биде поимпресивна од онаа низ улиците на Monte Carlo, која во моментов е најпознатата и најгламурозната трка во календарот.Патеката со должина од 5 километри, ќе може да ја следат преку 120.000 фанови на F1 циркусот. Покрај тоа што ова ќе биде вистинско освежување за F1 светот, добро ќе му дојде и на Лондон, како и на цела Англија, од финансиска и од туристичка гледна точка.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил