Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Видео: Новата Flavia – кабриолет од Lancia
 
Spodeli
26 June 2012, 13:54


Видео: Новата Flavia – кабриолет од Lancia Lancia Flavia Видео: Новата Flavia – кабриолет од Lancia
Со вистински употребливи задни седишта...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кабриолет автомобил за сите оние кои го сакаат незаменливото чувство што тоа го нуди, а не сакаат да ги жртвуваат предностите на вистински седан автомобил.Со димензии 4.900mm/1.400mm/1.800mm и завидно меѓуоскино растојание од 2.760mm, нуди доволно простор во внатрешноста, за четири возрасни личности, без да загуби од компактните димензии. Кога не сето ова ќе се додаде и големиот багажен простор, се добива комплетен автомобил, кој ќе ги задоволи сите вкусови.Како што и доликува на вистински италијански кабриолет автомобил со спортски дух, Lancia Flavia под хаубата носи 2.4-литарски бензински агрегат, кој спарен со 6-степен автоматски менувач, испорачува 170 КС и 200 Nm максимален вртежен момент при 4.500 вртежи во минута.


Lancia Flavia
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил