Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Споредби > Hyundai i30 подобар избор од KIA cee’d, според Autobild
 
Spodeli
26 June 2012, 10:37


Hyundai i30 подобар избор од KIA cee’d, според Autobild Hyundai i30 Hyundai i30 подобар избор од KIA cee’d, според Autobild
Реномираниот Autobild, преку споредба открива кој автомобил е подобар...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

“KIA cee'd и Hyundai i30 имаат корејски родители, истите принципи, а сепак покажуваат различни карактер. Ние откриваме кој е подобриот избор” – вака започнува текстот од споредбата на Autobild.Иако се работи за сестрински автомобили, Hyundai i30 и KIA cee’d имаат многу заеднички карактеристики. Исти мотори, исти менувачи, исто потпирање, исти сопирачки, иста електроника.. Сите делови доаѓаат од едно, исто место. Како да се направи разликата?

Разликата е во оние “ситни” работи. Hyundai i30 се разликува од KIA cee’d по помекото возење. Цената на двата автомобили е приближно иста, доколку се земе во предвид дел од дополнителната опрема на cee’d. Цената е небитна во споредбава, но и тоа како битна во споредбата на Hyundai i30 со “кралот” на компакт класата, VW Golf.Hyundai i30 има лидерска позиција според резултатите на тестирањето на потпирањето, комфорот, силата на моторот и економичноста.
 


Hyundai i30
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Споредби 
 
 
 


Одберете нов автомобил